جلوگیری از تعطیلی 100 واحد صنعتی در شهرستان آبیک

[ad_1]

به گزارش «ندای آبیک» به نقل از خبرگزاری فارس ، نخستین جلسه شورای اداری شهرستان آبیک با حضور علی رحمانی فرماندار آبیک، جمعی از مسؤولان این شهرستان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین و معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان آبیک در این جلسه گفت: پیگیری مجدانه مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در راستای تحرک و پویایی این شهرک‌ها، تحول خوبی را در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و دولت مبنی بر اشتغال ایجاد کرد و بخش اعظمی از اشتغال در این شهرک‌ها تحقق یافته است.

علی رحمانی افزود: تحقق اشتغال در استان قزوین بیانگر ادعاهای واهی افرادی است که اعلام می‌کنند برجام نتیجه‌ای نداشته است.

وی ادامه داد: اگر حمایت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، ستاد اشتغال و رفع موانع تولید استان و شورای عالی بانک‌ها نبود، در سال گذشته حداقل 100 شرکت در شهرستان آبیک کاملاً تعطیل می‌شد.

این مسؤول اضافه کرد: در سال 94 و 95 تحصن کارگری مشهود در شهرستان آبیک وجود نداشته و افزایش جذب کارگری هم تحقق یافته است.

فرماندار شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: در سال 91 تعداد کل بیمه شده در این شهرستان 20 هزار و 629 نفر و افراد زیر پوشش تأمین اجتماعی 61 هزار و 721 نفر بوده که در حال حاضر 27 هزار و 233 نفر و افراد زیر پوشش حدود 80 هزار نفر است.

رحمانی اذعان کرد: اگر افرادی آمارها را قبول نمی‌کنند، می‌توانند در ادارات مربوطه حضور یابند و پیگیر واقعیت‌ها باشند بنابراین نباید گوش خود را به روی واقعیت‌ها و چشم مردم را نسبت به آمارها ببندند.

وی افزود: برخی بی‌انصافی‌ها به جایی بدی می‌رسد که گویی جمهوری اسلامی از سال 92 تأسیس شده و تمام مشکلات به دوش دولت فعلی انداخته می‌شود.

این مسؤول با اشاره به تحقق ایجاد اشتغال به میزان دو هزار و 700 مور طی سال گذشته ادامه داد: البته وارث بیکاران فراوان‌تری هستیم که از گذشته‌های دور و نزدیک به جا مانده است.

فرماندار شهرستان آبیک اضافه کرد: دولت یازدهم نسبت به رو کردن برخی از مسائل موجود چشم‌پوشی نکرده و پاسخگوی عملکرد چهار ساله خود است.

رحمانی با اشاره به پیشرفت 103 درصدی وصول مالیات محقق شده در شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: حدود 50 درصد از مسائل جاری از مالیات است.

وی تصریح کرد: برخی با سناریوهایی درصدد تضعیف دولت هستند که با منویات رهبری گاهاً مغایرت دارد.

این مسؤول با بیان اینکه مسؤولان باید از حق نظام دفاع کنند، افزود: ناامید کردن مردم کار خداپسندانه، خوب و انقلابی نیست چراکه افزایش حضور مردم هر ساله در راهپیمایی‌ها بیانگر دلبستگی آنان به نظام است که باید ارج نهاده شود.

فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به فعالیت 11 واحد صنعتی در شهرک صنعتی کاسپین دو این شهرستان ادامه داد: در حال حاضر حدود 360 نفر از افراد بومی این شهرستان در این شهرک مشغول به کار هستند.

رحمانی اضافه کرد: تا پایان خرداد ماه 9 واحد به تعداد واحدهای شهرک صنعتی کاسپین دو افزوده می‌شود و تا پایان امسال حداقل یک هزار نفر در این شهرک مشغول به کار می‌شوند.

وی بر تشکیل کارگروه رفع موانع تولید در شهرستان آبیک تأکید و خاطرنشان کرد: با تشکیل این کارگروه، موضوعات چکش‌کاری شده و با اجرای قانون رفع موانع تولید و احصا، مشکلات شهرستان دسته‌بندی و به استان قزوین ارسال می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: شعار مرگ بر آمریکا را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنیم و تا سال 1404 باید به قدرت منطقه تبدیل شویم؛ با تمام دنیا در چارچوب دیپلماسی و قوانین بین‌المللی ارتباط برقرار می‌کنیم و باید سیاست داخلی را خوب و سیاست خارجی را بهتر کنیم.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *