رئیس جمهور وارد قزوین شد

[ad_1]

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری قزوین ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی وارد استان شد و مورد استقبال رسمی دکتر همتی استاندار قزوین،مجمع نمایندگان و اعضای تامین استان قرار گرفت.

حضور و سخنرانی در آئین اختتامیه پنجمین اجلاس بین‌المللی مجمع جهانی شهرهای و افتتاح و کلنگ زنی چند طرح عمرانی و تولیدی از جمله برنامه های ریاست محترم جمهوری در دومین سفر به استان قزوین می باشد.”
در این اجلاس نمایندگان سازمان ملل متحد، جمعی از سفرا و شهرداران کشورهای اسلامی و جمعی از اندیشمندان علوم شهری و علوم دینی کشورهای ایران، ترکیه، عراق، هندوستان، اندونزی، بنگلادش، فلسطین، افغانستان، چین، مراکش و پاکستان حضور دارند.
در جریان سفر امروز رئیس جمهوری به قزوین همچنین 735 طرح عمرانی خدماتی، صنعتی و کشاورزی به شکل همزمان با 26 هزار و 660 میلیارد ریال سرمایه گذاری و سه هزار و 816 نفر اشتغالزایی افتتاح یا کلنگ زنی می شود.
آغاز عملیات اجرائی انتقال آب سد طالقان با 6 هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار از مهم ترین این طرح ها است که با 250 نفر اشتغالزایی آب 14 شهر و 198 روستا معادل 70 درصد جمعیت استان قزوین را تامین خواهد کرد.
اجرای این طرح یکی از خواسته های مهم و از آرزوهای دیرینه مردم استان قزوین بوده است.
تجهیز 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه آبیاری نوین با یک هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار و یک هزار و 895نفر اشتغالزایی از دیگر طرح های مهمی است که امروز به طور رسمی در جریان سفر رئیس جمهوری به قزوین افتتاح می شود.
همچنین در این سفر، مجتمع گوشت زیاران از بزرگترین واحدهای کشاورزی کشور پس از 10 سال تعطیلی با سه هزار میلیارد ریال اعتبار و 500 نفر اشتغالزایی و با ظرفیت تامین 10 درصد گوشت مورد نیاز کشور به بهره برداری می رسد.
در این سفر وزرای نیرو، ورزش و جوانان، بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی،نفت،ارتباطات، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان محیط زیست نیز به همراه رئیس جمهور حضور داشته و از طریق ویدئو کنفرانس چندین طرح صنعتی و عمرانی را به بهره برداری خواهند رساند.
دیدار مردمی در سالن ورزشی شهید سرلشگر بابایی پایان بخش سفر یکروزه دکتر روحانی به استان قزوین خواهد بود.
این سفر، دومین سفر دکتر روحانی به استان قزوین محسوب می شود.
نخستین سفر رئیس جمهوری به قزوین در قالب سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید، مهر ماه سال گذشته انجام شده بود.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *