رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین باید پاسخگوی مردم آبیک باشد

[ad_1]فرماندار شهرستان آبیک با بیان اینکه نمی‌دانم چه دست‌هایی در دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در کار است که به وضعیت بیمارستان‌های شهرستان آبیک رسیدگی نمی‌شود، اضافه کرد: این درحالی است که در شهرستان حدود 100 هزار نفری آبیک بیمارستان خوبی وجود ندارد و رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین باید پاسخگوی مردم این شهرستان و میلیون‌ها نفر از مردم کشور که به استان قزوین تردد می‌کنند، باشد.

فرماندار شهرستان آبیک با بیان اینکه نمی‌دانم چه دست‌هایی در دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در کار است که به وضعیت بیمارستان‌های شهرستان آبیک رسیدگی نمی‌شود، اضافه کرد: این درحالی است که در شهرستان حدود 100 هزار نفری آبیک بیمارستان خوبی وجود ندارد و رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین باید پاسخگوی مردم این شهرستان و میلیون‌ها نفر از مردم کشور که به استان قزوین تردد می‌کنند، باشد.

به گزارش  «ندای آبیک» به نقل از خبرگزاری فارس ، علی رحمانی در جلسه شورای اداری شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: از بدو ورود به شهرستان آبیک مسائل مختلف موجود در این شهرستان مورد پیگیری قرار گرفت که یکی از این موضوعات آب بوده است.

وی افزود: برای رفع کمبود آب ‌شرب حفر سه حلقه چاه در دستور کار قرار گرفت و وارد مدار شهر آبیک شد که امسال هم برای حفر یک حلقه چاه جدید، اعتبار پیش‌بینی شده است.

فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به تعطیلی بیمارستان ولیعصر(عج)  به دلیل اختلافات سرمایه‌گذاران و عدم راه‌اندازی کامل بیمارستان دولتی شهدا ادامه داد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در دنیا و آخرت باید پاسخگو باشد چراکه در شورای تأمین هم موضوع بیمارستان ولیعصر(عج) مطرح شده اما رئیس  این دانشگاه هیچ توجهی به این موضوع  نکرده است.

رحمانی با بیان اینکه نمی‌دانم چه دست‌هایی در دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در کار است که به وضعیت بیمارستان‌های شهرستان آبیک رسیدگی نمی‌شود، اضافه کرد: این درحالی است که در شهرستان حدود 100 هزار نفری آبیک بیمارستان خوبی وجود ندارد و رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین باید پاسخگوی مردم این شهرستان و میلیون‌ها نفر از مردم کشور که به استان قزوین تردد می‌کنند، باشد.

وی خاطرنشان کرد: نخستین فردی در زمینه ساماندهی وضعیت بیمارستان‌های شهرستان آبیک کوتاهی کرده باشد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین است.

این مسؤول با انتقاد از وضعیت نابسامان بیمارستا‌ن‌های شهرستان آبیک و حوزه بهداشت و درمان این شهرستان اذعان کرد: راه‌اندازی بیمارستان دولتی شهدا که حرکت لاک‌پشتی دارد و بیمارستان خصوصی ولیعصر(عج) هم که تعطیل شده چرا این بیمارستانی که زمین آن را شهرداری هبه کرده و دولت مجوز خرید خدمت داده باید به این وضعیت درآید.

فرماندار شهرستان آبیک افزود: مردم شهرستان آبیک برای کوچک‌ترین بیماری و مشکل مجبور هستند به قزوین اعزام شوند در حالی که ثانیه‌ها و دقیقه‌ها باری مردم حساسیت‌ است و نمی‌دانیم چه فکر و دست‌هایی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین در پشت صحنه هستند که به وضعیت درمان و بهداشت این شهرستان رسیدگی نمی‌کنند.

رحمانی ادامه داد: برای پیگیری مشکلات موجود در بیمارستان ولیعصر(عج) شهر آبیک تا مرز دادگاهی شدن رفته‌ام  که دلیل آن هم این بوده که اذعان شده چرا پیگیر راه‌اندازی و خوب کار کردن این بیمارستان شده‌ام.

وی اضافه کرد: از سال 92 بیمارستان دولتی شهدا راه‌اندازی شده و طی چهار سال نواقص آن باید رفع می‌شد که حرکت چشمگیری صورت نگرفته است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: وعده‌های مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین مبنی بر راه‌اندازی بیمارستان دولتی شهدای آبیک توخالی بوده چراکه وعده داده بودند در هفته دولت و یا در دهه‌ فجر سال گذشته این بیمارستان راه‌اندازی می‌شود که اتفاقی رقم نخورد.

فرماندار شهرستان آبیک بیان کرد: مردم شهرستان آبیک گناه نکرده‌اند و از همین سرزمین هستند که باید اذعان شود بنده به نمایندگی از مردم شهرستان نسبت به وضعیت درمان و بهداشت معترض هستم و تا زمان پاسخگویی لازم، کوتاه نمی‌آیم.

رحمانی افزود: اشتباه کردم که به وعده‌های علوم پزشکی مبنی بر راه‌اندازی بیمارستان  دولتی شهدا در سال گذشته اعتماد کردم چراکه دیگر نمی‌توانم پاسخگوی مردم باشم و این مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی هستند که باید پاسخگوی مردم باشند.

وی ادامه داد: اگر سیل یا زلزله‌ای در شهرستان آبیک رخ دهد هیچ توجیهی از سوی مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی قزوین قابل قبول نیست و لازم است که  به وضعیت بیمارستان‌های شهرستان آبیک سروسامان بخشیده شود تا به گلایه‌های مردم پایان داده شود.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *