رسالت رسانه‌های محلی در انتخابات شوراها

[ad_1]

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرو روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری بیست و نهم اردیبهشت ماه برگزار می شود. انتخاباتی که شاید به دلیل همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری تحت تاثیر قرار گیرد اما با توجه به جایگاه و اهمیت شوراها در مدیریت شهری از اهمیت آن کاسته نخواهد شد.

طی سالهای اخیر و با گسترش روز افزون رسانه ها، رویدادهای جهانی، ملی و محلی در کثری از ثانیه مخابره می شود و همین مهم نقش رسانه ها را در دنیایی کنونی بیش از پیش نشان می‌دهد.

بر کسی پوشیده نیست امروز رسانه‌ها و بویژه رسانه‌های مجازی و شبکه های اجتماعی ابزارهایی هستند که مردم می‌توانند اطلاعات و آگاهی‌های لازم را به کمک آنها به دست آورند و در ایام انتخابات، تاثیرات قابل توجهی بر نقشه راه انتخابات در سطح شهر ها ایفا کنند.

بی گمان با توجه به نقش اساسی در ایام انتخابات، مردم آبیک نیز برای کسب آگاهی در زمینه‌های برنامه ها، دیدگاهها و بیوگرافی نامزدهای دوره پنجم شورای شهر به این رسانه‌ها رجوع می‌کنند.

اما بی گمان تمام رسانه ها می‌بایست ضمن فرصت آشنایی با رعایت اخلاق رسانه‌ای و تلاش برای مشارکت حداکثری در انتخابات، رفتار بی‌طرفانه خود را به خوبی ایفا نمایند تا مردم بتوانند نامزد اصلح را انتخاب و نام وی را به صندوق رای بیندازند.

* مرتضی بابایی

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *