ساخت تصفیه خانه انتقال آب از سد طالقان آغاز شد

[ad_1]

به گزارش ندای آبیک حمید پویابه همراه منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری، ابوالفضل یاری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و رحمانی فرماندار آبیک روز دوشنبه 4 اردیبهشت ضمن بازدید از تاسیسات سد زیاران شاهد آغاز ساخت تصفیه خانه در اجرای طرح انتقال آب از سد طالقان شدند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین تصریح کرد: این پروژه از طریق BOT و با مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود که تمامی هزینه های ساخت تصفیه خانه به مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان توسط مجری طرح تامین خواهد شد.

پویا یادآورشد: با همکاری سازمان برنامه و بودجه این طرح ردیف ملی گرفت و امسال ۱۰ میلیارد تومان برای تملک اراضی محدوده و خدمات کارفرمایی تخصیص یافته است.

وی بیان کرد: در دولت یازدهم تنها سه عنوان ردیف ملی موافقت شد که یک مورد در خصوص انتقال آب سد طالقان است و با حضور بهترین مجری در این زمینه بسیار امیدوار هستیم تا کارها با سرعت پیش بینی شده به پایان برسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین اظهارداشت: اجرای این طرح در مدت سه سال عملیاتی خواهد شد و دولت موظف است در مدت ۲۵ سال دوران واگذاری نسبت به خرید آب اقدام کند.

پویا گفت: این تصفیه خانه دارای دو مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی، دو مدول ۱۵۰۰ مترمربعی جمعا سه هزار مترمربعی است که در زمینی به مساحت ۲.۵ هکتار ساخته می شود.

وی یادآورشد: با اجرای این طرح ۶۰ میلیون مترمکعب آب برای تامین آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا تضمین می شود و گامی اساسی برای صیانت از آبهای زیرزمینی در استان برداشته می شود.

احمد منصور عطایی مجری ساخت تصفیه خانه نیز با تشکر از اعتماد دولت به بخش خصوصی گفت: تعامل و همکاری مسئولان استان بویژه استانداری و آب منطقه ای به گونه ای است که انگیزه ما را برای تسریع در کار بیشتر کرده است.

وی بیان کرد: با همکاری دستگاههای اجرایی امیدواریم این طرح مهم را در مدت سه سال آماده بهره برداری کنیم.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *